bodyANALYZER

innowacyjny analizator składu ciała

Czym jest bodyANALYZER?

Analizator składu ciała pozwala na niemal natychmiastowe (30-sekundowe) i dokładne badanie składu ciała. Jest to przełomowa metoda w porównaniu do dotychczas stosowanej BMI, która nie brała pod uwagę składowych ciała. Analizator natomiast umożliwia podanie nie tylko BMI, ale i precyzyjnej wartości tkanki tłuszczowej, masę mięśni szkieletowych, a także całkowitą zawartość wody w organizmie. Dodatkowo umożliwia określenie trzewnej tkanki tłuszczowej oraz innych istotnych parametrów. Do zachowania smukłej i zdrowej sylwetki niezbędne jest określenie jakie są proporcje ciała aby móc wprowadzić ewentualne zmiany w treningu oraz diecie.

Dlatego bodyANALYZER jest wręcz wymaganym urządzeniem dla trenerów personalnych, klubów fitness, salonów odnowy czy dietetyków. Pozwala na precyzyjne określenie zakresu ćwiczeń i partii ciała na których należy skupić się najbardziej.

bodyANALYZER


Analiza składu ciała odbywa się z wykorzystaniem prądu, który przepływa przez ciało. Prąd ten posiada natężenie bezpieczne dla człowieka i działa wedle zasad przepływu elektryczności. Jest on lepiej przewodzony przez mięśnie, kości oraz wodę aniżeli tkankę tłuszczową. Jest tak ze względu na fakt, że tkanka tłuszczowa zawiera w sobie niewiele wody. W trakcie badania będzie ona stawia zatem większy opór i umożliwi jej dokładne rozróżnienie, a co za tym idzie podanie jej zawartości w badanym ciele.

Inne produkty oglądane przez użytkowników